Tallinna Fotokuu '17 01.09–29.10.2017

Sündmused

Füüsik Heli Lukneri loeng näitusel “Valgusele sarnane valgus 2”

06.10 18:00

ARSi projektiruum

Heli Lukner on füüsik, õppejõud ja teaduse populariseerija. Oma teadustegevuses keskendub ta ülilühikeste valgussähvatuste vormimisele ja mõõtmisele. Lisaks on ta ka teadusvõistluse Rakett69 kohtunik, füüsika aabitsa Füübits autor ning 2017. aasta Noore teadlase eripreemia laureaat.

 

Kirke Kangro ja Jacob Jesseni näitus “Valgusele sarnane valgus 2” ARSi projektiruumis uurib valgusmälu ja valguse identiteedi, võttes fookusesse päevavalguse. Päevavalgus on igapäevane, ilmne, bioloogilise elu alus, usaldusväärne ja regulaarne, kõikesaatev. Näitus soovib anda vaatajale võimaluse keskenduda selle valguse olemasolule, teadvustada selle võib-olla kordumatut identiteeti.

 

Kirke Kangro on installatsioonikunstnik, kelle loomingut iseloomustab kontseptsiooni ülesehitamine detailitajule, samas on tema teosed formaadilt väga eriilmelised ja teemade spekter lai. Jacob Jessen on Kopenhaagenist pärit kunstnik, kes töötab peamiselt installatsiooni ja audiovisuaalse kunstiga. Ta uurib oma loomingus registreid ja fenomene, mis raamistavad meie eksistentsi, kuid mis jäävad väljapoole meie sensoorset tajuulatust.

 

ARSi projektiruumis toimuvat näitust “Valgusele sarnane valgus 2” toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Trondheimi Kunstiakadeemia.