Tallinna Fotokuu '17 01.09–29.10.2017

Sündmused

Tutvustus: Kunsti digiteerimise võimalustest Kanutis

30.09 15:30

Eesti Fotokunstimess, Telliskivi Loomelinnak, baar Pudel, 2. korrus

Ettekanne “Kunsti digieermise võimalustest Kanutis” tutvustab kunsti ja kultuuriväärtuslike esemete digiteerimist SA Eesti Vabaõhumuuseumi Konserveerimis- ja Digiteerimskeskuses Kanut. Üles astuvad Martin Sermat ja Joel Leis.

 

Juba üle 30 aasta tegeleb asutus kunstiteoste, mööbli, köidete, dokumentide, fotode ning erisuguste esemete konserveerimise ja restaureerimisega, samuti eelpoolloetletu digiteerimisega. Kanuti peamisteks klientideks on Eesti muuseumid ja arhiivid, lisaks ka erinevad asutused ning eraisikud sealhulgas Eesti kunstnikud.

 

Konserveerimskeskuse käsutuses on kaasaegne digiteerimistehnika, mis võimaldab luua kõrgekvaliteedilisi pildifaile. Kunstiteostest oleme loonud kõrgekvaliteedilisi kujutisi maalidest, graafikast, akvarellidest jm. selleks, et vajadusel oleks võimalik originaali kõrval kasutada samaväärset koopiat. Klaasnegatiivide ja plastikalusel fotode kõrgekvaliteediline digiteerimine võimaldab originaali kahjustamata luua koopiaid. Digiteerimise tulemust saab kasutada fototöötlusteks huvitavate kunstiprojektide tarbeks. Meie suurima osa digiteeritavast materjalist moodustavadki fotod ja negatiivid sh.klaasnegatiivid, vanad maakaardid, pärgamentürikud, vanad dokumendid, vanad fotoalbumid, mitmesugused esemed ning kunstiteosed.