Tallinna Fotokuu

6.10.—26.11.2023

Tallinna Fotokuu on 2011. aastal Eesti Fotokunstnike Ühenduse poolt loodud omaalgatuslik rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal.

Kaasaegse kunsti biennaal

Luca Berti

Satelliit:„Põhjamaade sina”

Juhan Kuusi Dokfoto Keskus (Telliskivi 60a/5, Tallinn)

Juhan Kuusi Dokfoto Keskus (Telliskivi 60a/5, Tallinn)
Avatud: K–R 14.00–18.00, L–P 12.00–18.00
Pilet: 15 / 6 / 4 €
Ratastooliga ligipääsetav

 

Lummav ja ajatu fotonäitus räägib kauni analoogfotograafia tehnika – tsüanotüüpia – abil inimese ja looduse suhetest Põhjamaades, sh Eestis. Taanis elav itaalia fotograaf Berti on tuntud kui aeglase fotograafia meister. Ta liigub jalgrattal mööda Põhjamaid, pildistab analooglaiformaatkaameraga ja kasutab ilmutades vaid traditsioonilisi pimikutehnikaid. N-ö sinine näitus lisab autori loomingule uue kihi, kuna sellises vormistuses pole tema töid kunagi varem avalikult nähtud. Lisaks annab see vaatajatele võimaluse heita pilk põhjamaisele elule läbi värske ja meile nii omase sinise filtri.

Luca Berti (s 1978) on Firenzest pärit vabakutseline fotograaf, kes on üle 20 aasta elanud ja töötanud Taanis. Ta on lõpetanud Milanos Itaalia Fotograafiainstituudi, töötanud aastatel 2000–2012 moefotograafina ning alates 2012. aastast pühendunud Põhja- ja Baltimaade 21. sajandi maaelu kajastavale dokumentatsiooniprojektile. Luca Berti on töömahuka ja aeglase analoogfotograafia meister, kelle tehtud analoogfotod näevad kiiresti kaduval digiajastul välja värskendavalt ajatud. Tema loomingut on esitatud arvukatel näitustel Taanis, Norras, Lätis, Soomes, Itaalias, Saksamaal ja Eestis.

„Minu suhe tsüanotüüpiaga sai alguse kirest 19. sajandi fotograafia vastu ning on inspireeritud üldisemalt selle ajastu unustatud väärtushinnangutest, tunnetest ja meeleoludest kunstis ning igapäevaelus. Suureformaadilise kaameraga pildistades ja fotode printimiseks tsüanotüüpiat kasutades tunnen kujuteldavat, kuigi intensiivset sidet mind inspireeritud vanameistrite ja nende maailmaga, mida otsin kõigist oma projektidest. Nii saab minu fotokaamerast minu ajamasin.”