Tallinna Fotokuu

6.10.—26.11.2023

Tallinna Fotokuu on 2011. aastal Eesti Fotokunstnike Ühenduse poolt loodud omaalgatuslik rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal.

Kaasaegse kunsti biennaal

Anneli Ivaste

Satelliit: „Sügisel on hinged hellad”

Positiiv Galerii (Roo 21a, Tallinn)

Positiiv Galerii (Roo 21a, Tallinn)
Avatud: E–R 12.00–18.00
Tasuta sissepääs
Ratastooliga ligipääsetav

 

Anneli Ivaste fotoseeria ja näitus „Sügisel on hinged hellad“ on delikaatne ja soe sissevaade elu lõpuveerandile, kui inimese keha ja vaim on muutunud nii hapraks, et ta enam ise toime ei tule. Märkamatult muutuvad peresisesed rollid ning lähedasega koosveedetud aeg saab hoopis teise tähenduse. Elukaare sidumine aastaaegade jätkuva vahetumisega loob näitusel rahuliku meeleolu ja lepitab aja kulgemise paratamatusega.

Anneli Ivaste (1970) on Tallinnas tegutsev dokumentaalfotograaf. Tal on magistrikraad kultuurikorralduses Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. 2023 lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemias aastase fotokursuse.  Igapäevaselt töötab Anneli Ivaste Eesti Filharmoonia kammerkoori kommunikatsioonijuht-toimetaja ja fotograafina. Kunstnikuna paeluvad teda loomingulised protsessid nii kontserdilaval, proovisaalis kui ka elus (näitused „Peaproov“, „Hääleruumid“ ja „Piiripealsed helid“) ning isiklikud, samas universaalsed lood.

Näituse korraldaja on galerii Positiiv galerist ja kuraator Kristel Schwede.