Tallinna Fotokuu

6.10.—26.11.2023

Tallinna Fotokuu on 2011. aastal Eesti Fotokunstnike Ühenduse poolt loodud omaalgatuslik rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal.

Kaasaegse kunsti biennaal

Avalik konkurss: Tallinna Fotokuu otsib linnaruumi fotoprojekti

Kaasaegse kunsti biennaal Tallinna Fotokuu ’23 (06.10.–26.11.2023) kuulutab välja avaliku konkursi linnaruumi asetuva fotoprojekti leidmiseks.

Sügisel seitsmendat korda toimuv kaasaegse kunsti biennaal Tallinna Fotokuu laieneb taas linnaruumi ning soovib kaasata uusi autoreid. Üksikteose või teoste seeriaga on oodatud kandideerima kaasaegse visuaalkunsti valdkonnas tegutsevad loovisikud või kollektiivid, kes pakuksid konkursi raames välja tervikliku kontseptsiooni avaliku ruumi fotoprojekti loomiseks. 

Projekti toimumisajaks Tallinna linnaruumis on ette nähtud biennaali periood oktoobris ja novembris 2023. Projekti alateema, asukoht, ega ka formaadi suunised ei ole Tallinna Fotokuu poolt ette antud, kuid suhestumine 7. Tallinna Fotokuu põhiprogrammi asukohtade ning fookusega on teretulnud. 

Tuues visuaalkunsti linnaruumi sõlmpunktidesse või aktiveerides seni varju jäänud paikasid, saab valituks osutuva projektiga rääkida avalikus ruumis kaasa ajakohastel teemadel, algatada laia hulka inimesi puudutavaid diskussioone ning avardada tavapäraseid kunsti kogemise viise. Konkursi võiduprojekti tutvustatakse Tallinna Fotokuu biennaali satelliit- ja publikuprogrammi raames nii kodupublikule kui ka rahvusvahelistele kunstiprofessionaalidele.

 

Projektidelt ootame: 

  • teostust fotograafia tehnikas või selle laiendatud väljal;
  • otsest suhestumist fotograafia meediumi spetsiifika ja/või valitud asukohaga; 
  • asetumist ühele või korraga mitmele avalikult ligipääsetavale asukohale Tallinnas;
  • paiga valiku põhjendust. 

Tallinna Fotokuu ‘23 poolt pakume: 

  • kunstnikutasu ja teose produktsioonikulude katmist;
  • kaasamõtlemist ja tuge läbirääkimistel seoses projekti asukoha kinnitamisega;
  • nähtavust biennaali kommunikatsioonikanalite, infomaterjalide ja publikuprogrammi kaudu.

Taotlusele tuleb lisada:

  • projektikirjeldus koos 3–5 tutvustava pildiga (2000–2500 tm, PDF formaadis);
  • autori(te) CV või loominguline biograafia (1–2 lk, PDF formaadis).

Tähtaeg materjalide esitamiseks on 31. juuli 2023.

Taotlused palume saata: Brigit Arop, brigit.arop@fotokuu.ee.

Võiduprojekti valib välja Tallinna Fotokuu tiim koos erialaste nõuandjatega.

 

Tallinna Fotokuu ’23 põhiprogrammi kuuluvad rahvusvaheline rühmanäitus „Transs“ Tallinna Kunstihoone Lasnamäe Paviljonis (06.10.–26.11.2023; kuraator: Ilari Laamanen) ning kunstnikufilmide programm kinos Sõprus koostöös filmifestivaliga PÖFF (16.–17.11.2023; kuraatorid: Piibe Kolka ja Genevieve Yue). Põhiprogrammi sündmused seostuvad märksõnadega nagu tehnoloogiliselt vahendatud maailm, sensoorsed kogemused, inimlik ja mehaaniline, koosloome, kollektiivsus, sotsiaalsus. Biennaali satelliitprogrammis jätkub koostöö mitmete varasemalt oluliste partnerite, fotokunstile orienteeritud näitusepindadega üle Tallinna. Osalevad projektid kuulutatakse välja septembris 2023.

 

Lisainfo: 

Brigit Arop, brigit.arop@fotokuu.ee

Projektijuht, Tallinna Fotokuu ‘23