Tallinna Fotokuu

6.10.—26.11.2023

Tallinna Fotokuu on 2011. aastal Eesti Fotokunstnike Ühenduse poolt loodud omaalgatuslik rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal.

Kaasaegse kunsti biennaal

Kunstnikufilmide programm: I ja II osa

Kino Sõprus

16.11.2023, I osa 

17.11.2023, II osa 

Kuraatorid: Piibe Kolka, Genevieve Yue

Kino Sõprus (Vana-Posti 8, Tallinn)

Pilet: 10 / 7.5 € (eelmüügist kuni 26.10.2023 7.5 €)

Ratastooliga ligipääs puudub

Programm kuulub Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) kavasse PÖFF Expanded.

 

2023. aasta Tallinn Fotokuu rahvusvaheline kunstnikufilmide programm koostöös PÖFF Expanded’iga, keskendub koosloomise dünaamikatele ning avab kinokunsti piire isiklike, esseistlike, performatiivsete ja spekuleerivate lähenemistega.

Piibe Kolka on antropoogia taustaga kunstnik, filmitegija ja filmivaldkonna töötaja. Teda huvitab kunstnikufilm isikliku uurimusena sotsiaalsete reaalsuste, kehaliste, ajaliste ja rütmiliste aspektide kohta. Kolka praktika keskmes on video, heli ja performance, loomeuurimus ja kuraatoripraktikad. Ta on kureerinud kunstnikufilmide programmi Kumu kunstnikefilmide festivalile (2016, 2018) ja olnud rahvusvahelise grupinäituse „Taganemiseeta. Kohaloluharjutus” (2021) kaaskuraator NART kunstiresidentuuris Narvas.

Genevieve Yue on New Yorgis tegutsev filmikuraator, -kriitik ja -haritlane, kes töötab kultuuri- ja meediaõpingute dotsendina New Yorgi New School’is, kus juhib ka ekraanimeedia programmi. Ta on koostanud arvukalt filmiprogramme, seehulgas Anthology Film Archives, Metrograph, MassArt jt. Tema tekste on avaldatud paljudes väljaannetes, sh. Mubi, Film Comment, Film Quarterly, Reverse Shot; samuti on ta raamatu ‘Girl Head: Feminism and Film Materiality'(Fordham University Press, 2021) autor.